2011-03-23 20:01:41• hírek • Szatmar.ro

Nem bírta a végjátékot a VSK Bákóban

Remekül teljesített a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata a legutóbbi fordulókban, hisz zsinórban a Nagybányát, a Temesvárt és a Suceavát is legyőzte hazai közönsége előtt. A 16. fordulóban azonban a fiúknak ismét el kellett hagyniuk otthonukat, Bákóban ki is kaptak 31-26 arányban.

A 16. fordulóban a Resicabánya és a Bákó meccseit az európai kupaszereplés miatt kellett előre hozni, ami egyben azt is mutatta, hogy ezúttal nem a VSK számított esélyesnek. Ennek ellenére a Teremi, Timofte, Szavics, Várady, Vizsbovszkij, Surducan, Mateias kezdőcsapattal felálló szatmáriak első félidei teljesítményére nem lehetett panasz, a két együttes fej-fej mellett haladt, sőt, a vendégek több alkalommal vezettek is. A szünetre mégis a hazaiak vonulhattak egy gólos előnnyel (16-15).

A pihenő után a hazaiak előbb megléptek három góllal, ám a VSK 20-20-ra így is egyenlíteni tudott. Ezzel azonban elfogyott az erdélyiek puskapora, így végül a Bákó 31-26 arányban nyert.

Nemzeti Liga, 16. forduló:
Bákói Ştiinţa-Szatmárnémeti VSK 31-26
(15-14)
A szatmári gólszerzők: Timofte 6, Mateiaş 5, Liberţ 4, Szavics 4, Surducan 3, Viszbovszkij 3, Munea 1